بيوگرافي خوانندگان ايراني

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل

عادي بيوگرافي خوانندگان ايراني

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 10:48 am

دراین قسمت از این پس تصمیم گذاشتن بیوگرافی خوانندگان را داریم.

اين مطلب آخرين بار توسط Admin در 6/5/2008, 10:52 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Admin
مذیریت سایت
مذیریت سایت

تعداد پستها : 205
Registration date : 2008-02-27

خواندن مشخصات فردي http://neyshabur.7forum.net

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

عادي رد: بيوگرافي خوانندگان ايراني

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 10:49 am

حمید عسگری خواننده محبوب و دوست داشتنی پاپ توانست در دنیای موسیقی غوغایی به پا کند . او با احساس و دلش زندگی می کند .

حمید عسگری متولد 20 مهرماه 1357 است در شیراز به دنیا امده و بزرگ شده اصفهان است و در حال حاضر به همراه دوستش میلاد ترابی (( که اهنگساز است )) در تهران زندگی می کند .

دو خواهر به نام پریسا (دانشجو) و مریم (پشت کنکوری) و بک برادر به نام سعید که در لوس آنجلس زندگی می کند.
تحصیلاتش ربطی به موسیقی ندارد او کارشناس مدیریت صنعتی است . مجرد است و هنوز فرد مورد علاقه اش را پیدا نکرده است و معتقد است ازدواج باعث به ارامش رسیدن انسان ها می شود .

از دوران نوجوانی به موسیقی علاقه ی خاصی نشان می داد بعدها با کمک دوستانش گروه کوچک موسیقی به صورت نیمه حرفه ای تشکیل می دهند و کم کم کار به تولد گروه جوان مهرگان می انجامد که بار ها موفق به اجرای کنسرت برای سازمانها و نهادهای مختلف شد بود گردید اما از انجا که حمید عسکری روحیه ای خاص داشت از گروه جدا شد و به تنهایی به آهنگ سازی پرداخت و با استعداد و حس زیبایی که در کارهایش از خود نشان داد جای خود را میان خوانندگان و آهنگ سازان پیدا کرد و توانست با شرکت پویا موزیک قرارداد همکاری ببندد که نتیجه ی زحماتش آلبوم موفق کما بود.البته باید اضافه کرد که او آهنگهای بسیار زیبایی برای خوانندهای مورد توجه و پر طرفدار نیز ساخته است که جزو پروندی درخشان کاری حمید عسکری میباشد.

اوایل که البوم او به بازار امد خیلی ها به اسم شادمهر عقیلی فروختند در صورتی که او کسی نبود جز حمید عسگری . رنگ و جنس صدای حمید و شادمهر تا حدی به هم شباهت دارد و این شباهت به نفع او تمام شد . او می گوید : هیچ کس در توانایی های شادمهر شکی ندارد البته شباهت صدای من و شادمهر چیز طبیعی در عالم موسیقی است چرا که صداها در عین تفاوت ها شباهت های زیادی به هم دارند .

صدای سیاوش شمس را هرگز فراموش نمی کند و صدای محمد علیزاده رو خیلی دوست داره . غذای مورد علاقه حمید عسگری قیمه های مادرش است . او اصلا اهل اشپزی کردن نیست . وقتی غمگین است می خواند . صمیمی ترین دوست حمید عسگری میلاد ترابی است . یک زمانی عاشق بوده است .
با ترانه هایی که خودش گفته ارتباط بیشتری برقرار کرده است چون ترانه ها را با توجه به شرایط روحی خودش گفته است . از میان ترانه ها " ترانه بازم دلم گرفته چند روزی که رفتی رو خیلی دوست دارد . در صدایش غم خاصی وجود دارد .

نقطه ضعف حمید عسگری این است که زود عصبانی می شود البته عصبانیت های او 5 دقیقه است بعد چنان ارام می شود که انگار نه انگار اتفاقی افتاده است . نقطه قوت حمید هم این است که بی هیچ چشمداشتی احساسش را نثار دیگران می کند انقدر که طرف بی نیاز از محبت می شود .

برای اقای حمید عسگری ارزوی موفقیت و شادکامی دارم .
Admin
مذیریت سایت
مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 10:53 am

رضا صادقی متولد ۱۳۵۸ دیپلمه‌ی انسانی‌ست و شهر خود رادر بندرعباس را رها کرده و برای پیشرفت و گسترده کردن کارش به تهران آمده است.

به نقل از رضا صادقی:"یک سال و نیمم بود که پزشکی، در حالی که من تب شدید داشتم، پنی سیلین را در عصب پایم تزریق کرد. تمام بدنم از کار افتاد... اولین پسر عباس صادقی (پدرم) در حال رفتن بود. از همه فامیل خواستند که بیایند و مرا ببینند... ولی من بالاخره زنده ماندم و بدنم یکی دو سال بعد خوب شد، ولی زانوهایم ضعیف ماند.

خیلی سالهاست که خودم دنبالش (دنبال درمان) نرفتم، ولی شاید در آینده بروم. اگر استراحت سه، چهار ساله ای به خودم بدهم شاید در آن فرصت اینکار را بکنم. خیلی هم هوس کردم که یک کوچولویی به من "بابا" بگوید... الان یکی از پاهایم قدرتش از دیگری بیشتر است.... من در جبهه نبودم و متولد 1358 هستم.

قبلا طرفدار دو آتشه فوتبال و تیم پرسپولیس بودم ولی الان دنبال مشکی ام.
این عصاها -- یا به تعبیر خودم "همسفرهایم" -- طرح خودم بوده اند چون می خواستم هر کجا که خواستم بروم مثلا اگر کسی بالای کوه می رود، من هم بتوانم با کمک اینها آنجا بروم. من تا بالای "دربند" رفته ام. دوست دارم یک روزی بدون اینها باشم، هر چند دلم برایشان تنگ می شود...

با درست کردن تک آهنگها بیشتر به دنبال آزمایش کردن بودم تا بفهم که آیا سبک خاصی مورد پسند قرار می گیرد یا نه. من صاحب سبک نیستم و لی می توانم صاحب روش باشم.
من معتقدم که تا زمانی که آهنگی ساخته نشده من صاحبش هستم وقتی که آهنگ بیرون می آید دیگه متعلق به مردم است. خیلی از خوانندگان لطف می کنند و اسمی از من می برند، آنهایی که اسم نمی برند این حس را ایجاد می کند که چیزی که متعلق به خلوت خودت است را از تو می گیرند، رنگ می زنند و دوباره به مردم ارایه می کنند."
Admin
مذیریت سایت
مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 10:55 am

معرفی مجید اخشابی
در دی ماه سال 1351 در خانواده ای هنردوست در شهر تهران متولد شد.
در سنين کودکی به حدی به موسیقی علاقه مند بود که صدای هر سازی، خصوصا سنتور وی را شديدا تحت تاثير قرار ميداد.

در سن 9 سالگی با استفاده از وسائل ابتدائی توانست سازی شبيه به سنتور بسازد و خود را با نواختن آن سرگرم کند. با توجه به اين علاقه وافر، والدين او يک ساز سنتور برای وی تهيه کردند و جالب اينکه او توانست بدون هيچگونه آموزش قبلی، اين ساز را به درستی کوک کند و بنوازد! البته در آن زمان به دليل سکونت در يکی از شهرستانهای شمال کشور، امکان دسترسی به استاد برای وی ميسر نبود و او تنها از طريق مراجعه به کتابها و نوارهای کمک آموزشی ميتوانست امر فراگيری را دنبال کند که خوشبختانه به همین روش در مدت کوتاهي به پيشرفت قابل توجهی دست يافت. همچنين در کنار فراگيری نوازندگی، هنر آهنگسازی و خوانندگی را با علاقه دنبال می نمود. به هر حال در تمام اين دوران او مجبور بود که خود، استاد خود باشد!

فعاليت حرفه ای وی از سال 1370 در زمينه های نوازندگی، آهنگسازی، تنظيم، نظارت بر ضبط و توليد آثار موسيقی آغاز شد. حاصل اين تلاش آثار متعددی در گونه ها و فرمهای مختلف موسيقی است که به صورت کاست و CD منتشر شده است. وی از سال 1375 با تشکيل گروه هنری مهرآوا ضمن همکاری با صدا و سيما کنسرتهای متعددی را در ايران و مراکز معتبر علمی و فرهنگی کشورهايی چون انگلستان، روسيه، اسپانيا، ژاپن (فستيوال مين اون)، کره، هندوستان، مالزی و ... به اجرا در آورده که همگی آنها به لطف الهی با موفقيت روبرو بوده است.

مجيد اخشابی بدون ترديد از جوانان فعال، با استعداد و موفق در عرصه هنر موسيقی کشورمان است که افتخار همکاری با استادانی چون محمدعلی معلم، فريدون شهبازيان، همايون خرم و بسياری از هنر مندان صاحب نام ديگر تجربيات ارزنده ای را برای وی به ارمغان آورده است. تحصيلات وی در رشته مهندسی عمران است .
Admin
مذیریت سایت
مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 10:56 am

معرفی آرش
آرش لباف نام یکی از خوانندگان ایرانی است. وی تا سن ۱۰ سالگی در تهران بوده است و پس از آن با والدین خود به سوئد رفت. نخستین آلبوم وی با نام تیکه تیکه کردی در ژوئن ۲۰۰۵ عرضه شد و بعد از آن چند تک‌آهنگ را خوانده است.

اکثر ترانه‌های وی با همراهی ربکا زدیگ خوانده شده است.
همینطور آرش یکی از ترانه‌های خود به نام «موسیقی زبان من است» (Music is My Language) را همراه با دی‌جی علی‌گیتور خوانده است.
Admin
مذیریت سایت
مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 10:56 am

معرفی فرامرز اصلانی
فرامرز اصلانی آهنگساز، نوزانده (گیتار و سه‌تار) و خوانندهٔ موسیقی پاپ ایرانی است.
زندگی
اصلانی فارغ‌التحصیل رشته روزنامه‌نگاری از دانشگاه لندن است.
او ترانه‌ها و موسيقی‌اش را عمدتآ خود می نويسد. و آن را به همراه سبك مخصوص گیتار و آوازش اجرا می‌كند. وی پس از پايان تحصيلات به روزنامه‌نگاری پرداخت و مقالات بسياری را به زبان های انگلیسی و فارسی منتشر كرد.
سپس به ایران بازگشت و فعالیت خود را یكی از دو روزنامه معتبر انگلیسی آن سال‌ها در ايران به نام Tehran Journal آغاز کرد. در سال 1977 او مورد توجه رئيس كمپانی CBS در تهران قرار گرفت و نخستين مجموعه از آثار موسيقي خود را تحت عنوان دلمشغولی‌ها به همراه كمپانی CBS منتشر كرد كه به سرعت توانست جزو پرفروش ترین آثار موسیقی در آن سال قرار گيرد.
پس از انقلاب سال 1979 او به همراه خانواده‌اش ایران را ترك کرد و در انگلستان سكنی گزید. در آنجا به طور همزمان فعاليت‌های مطبوعاتی و موسیقایی‌اش را پی گرفت.
هر دو فرزند او به نام‌های فدرا و ركسانا نيز مثل پدر در حوزه موسیقی فعالیت می‌كنند. یکی از مهم‌ترین آثار اصلانی که در ایران هم به شهرت فراوانی رسید آلبومروزهای ترانه و اندوه بود.

خصوصیت صدا

صدا و تکنیک خوانندگی او از دیگر خواننده‌های هم‌نسل خود متفاوت است و صدایش از بخش درونی حنجره به نرمی ادا می‌شود که در آخر ممتد و لرزان می‌شود.همچنین گاهی فراز وفرودهایی به صدای خود می دهد.اصلانی این کار را به بهترین شکل انجام میدهد.

پخش صدای اصلانی

موسیقی فرامرز اصلانی در داخل ایران اجازه پخش ندارد. اما برخی آهنگ‌های او از جمله الا ای آهوی وحشی کجایی با شعری از حافظ بارها از رادیوی جمهوری اسلامی ایران پخش شده‌است.

آثار

• روزهای ترانه و اندوه
  • به یاد حافظ
  • اگه یه‎روز
  • معشوق همینجاست
  • رومی (با داریوش و رامش)
  • خط سوم

وب سایت فرامرز اصلانی
Admin
مذیریت سایت
مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 10:57 am

محمد اصفهانی
روز چهاردهم تیر ۱۳۴۵ در تهران زاده شد و تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در بهترین مدارس تهران بپایان رساند.

سپس با شرکت در کنکور سراسری و اخذ رتبه ۱۷۸ به دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران راه یافت و در سال ۱۳۷۶ دانش‌آموخته گردید وی هم‌زمان با تحصیل علم به کسب هنر نیز اهتمام ورزید.
محمد اصفهانی موسیقی ایرانی را با بهره مندی از مکتب محمدرضا شجریان و شاگرد برجسته‌اش علی جهاندار آموخت. سپس از استادانی چون: همایون خرم، فریدون شهبازیان و بابک بیات در زمینه تصنیف‌خوانی و ترانه و زیبایی‌شناسی در الحان موسیقی ملی ایران بهره برد.
Admin
مذیریت سایت
مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 10:58 am

معرفی معین
نصرالله معین در سال ۱۳۳۶ در شهرستان نجف آباد واقع در استان اصفهان در خانواده ای کاملا مذهبی و از نظر مالی در سطح متوسط و پر جمعیت به دنیا آمد.
او در دوران نوجوانی و جوانی قرآن را با صوت و اشعار و غزلیات شعرای بزرگ را با لحنی زیبا میخواند. وی در سن ۱۸ سالگی با یادگیری ساز تار با نتها و گوشه های موسیقی و آوازی آشنا شد. او در همان دوران با دوستان خود در مجالس شادمانی برنامه های بسیاری در شهر خود و دیگر شهرهای استان اصفهان اجرا میکرد.

زندگی حرفه ای
معین در سن ۲۰ سالگی در اصفهان به خاطر استعداد و صدای زیبای خود توانست با اساتیدی همچون تاج اصفهانی و حسن کسائی آشنا شود و در کلاس های آواز و موسیقی ایشان شرکت کند. معین در سالهای پیش از انقلاب اسلامی در ایران( از سال ۵۵ تا ۵۸ ) به طور مداوم هر شب در هتل عباسی و هزارویک شب اصفهان برنامه اجرا میکرد. او به خاطر همین کار توانست با افراد بیشتری در زمینه موسیقی و آواز آشنا شود. بعد از انقلاب اسلامی معین فعالیتهای خود را تا قبل از انقلاب فرهنگی ادامه داد و در سال ۵۹ توانست اولین کاست خود را با نام یکی را دوست میدارم را منتشر کند و صدای خود را به تمام ایرانیان در سراسر ایران و دنیا برساند. وی در سال ۱۳۶۰ ایران را ترک کرد و در ایالات متحده آمریکا با کمک دوستانی همچون هایده توانست کار خود را شروع کند و تا به امروز ادامه دهد.
شایعات
اولین و باور انگیز ترین شایعه در مورد معین اینست که میگویند معین نابینا میباشد. در صورتی که معین از هر دو چشم بینا است و فقط یکی چشمان او به خاطر صدمه دیدن عصب پلک او در زمان نوجوانی کم سو شده و به خاطر غیر متعادل بودن پلک ( ناتوانی باز نگه داشتن او در زمان طولانی) چشمش از عینک آفتابی طبی استفاده میکند.
دومین شایعه که بیشتر از روی اشتباه است نام معین میباشد که او را به اسم رضا میشناسند و گروهی اسمش را معین میدانند در صورتی که نام وی نصرالله میباشد. رضا شاعر بیشتر آهنگهای معین قبل از خروج وی از ایران بوده و بخاطر اینکه در کاستهایی که منتشر شد نام این دو را در کنار هم به این صورت رضا . معین چاپ کرده بودند بیشتر دوستاران وی به اشتباه او را رضا معین خواندند و یا بعضی ها اسم او را معین تصور کردند.
شایعات بسیار دیگری هم هست همانند اینکه امید برادر معین میباشد در صورتی که معین هیچ نسبتی با امید ندارد
(معین ۳ برادر به نامهای مصطفی مرتضی و فتح الله داشت که فتح الله در سال ۱۳۸۲ فوت کرده).
ویا اینکه معین در آمریکا دارای چند شرکت بزرگ و چند غمار خانه و مشروب فروشی است. در صورتی که او تنها منبع درآمدش فقط از راه خوانندگی و کلاسهای موسیقی میباشد.
وی از مشروب متنفر است زیرا او به دین اسلام اعتقاد دارد و نماز خود را ترک نگفته و همیشه با خدای خود در راز و نیاز است. و همیشه موفقیت خود را در کمک خداوند به خود میداند.

امروزه معین به خاطر موقعیت بالایی که دارد بیشتر از پیش به آهنگها و ترانه هایی که قرار به اجرای آن دارد حساسیت نشان میدهد. و از طرف دیگر به خاطر وجود افرادی که هیچ از این هنر والا نمیدانند و فقط صرف داشتن موقعیت مالی بالایی که برخوردارند بیشتر این هنر را به تفریح تشبیه کرده اند کمتر کسی هست که اشعار و آهنگهای مناسب برای معین بسراید و بسازد. به همین خاطر انتشار کارهای جدید از طرف او با فواصل بسیار انجام میگیرد.
Admin
مذیریت سایت
مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 10:59 am

معرفی سیاوش قمیشی
سیاوش تا 8 ماهگی در اهواز به سر برد، اما پس از آن به همراه 3 برادر و تنها خواهر خود و پدر و مادرش به تهران می‌رود.

او تا سن 11 سالگی در تهران می‌ماند اما شیفتگی او به موسیقی باعث می‌شود که به پیشنهاد یکی از دوستان به نام سید صادق احمدی که در انگلستان تحصیل می‌کرد درس را رها کرده و برای تحصیل موسیقی راهی انگلستان شود. (او اولین آهنگ خود را در 14 سالگی در تهران با نام ای قایقران ساخت که توسط ضیا خوانده شد).
قمیشی به به لندن که مهد آن روزهای موسیقی دنیا بود پا می‌گذارد و برای تحصیل موسیقی به دانشگاه سلطنتی لندنroyal society of arts می‌رود و با مدرک فوق لیسانس آهنگسازی دانشگاه را ترک می‌کند.او از آن پس تا سن 25 سالگی در لندن می‌ماند و با گروه‌های موسیقی مختلف از جمله rebelsوwingers و insects به عنوان پیانیست و خواننده همکاری می‌کند.
او در سن 25 سالگی به ایران بازمی‌گردد و تا سن 34 سالگی در ایران می‌ماند. او در این مدت اولین آلبوم خود به نام فرنگیس را منتشر ساخت و برای خواننده‌های زیادی از جمله بتی اقدام به آهنگسازی کرد.
اما او پس از آن در هنگام انقلاب اسلامی ایران برای یافتن شرایط مناسب کاری که بعد از انقلاب در ایران مهیا نبود به آمریکا و شهر لس آنجلس مهاجرت کرد و دوره‌ای طولانی حدود 25 سال را را در آمریکا گذراند. او در طی این دوره پله‌های ترقی را یک به یک پیمود و اکنون توانسته است به یکی از مهم‌ترین آهنگسازان ایرانی بدل شود. او در طی این مدت 11 آلبوم منتشر کرده‌است.
سیاوش قمیشی مدتی پیش و در سن 61 سالگی آمریکا را برای همیشه ترک کرد و به یکی از روستاهای کشور آلمان مهاجرت کرد.
سیاوش قمیشی در طول زندگی خود 5 بار ازدواج کرد که آخرین آن با خانم نازنین مرعشی بود (سیاوش حدود 30 سال از ایشان مسن‌تر بود) و هم اکنون و پس از مهاجرت از آمریکا به تنهایی و با یک پرستار زندگی می‌کند. ثمره این 5 ازدواج تنها یک فرزند پسر به نام علیرضا است که در ایران ( جزیره کیش) زندگی می‌کند و بالغ بر 35 سال سن دارد. سیاوش به ندرت در مورد زندگی خصوصی خود صحبت می‌کند و تا اکنون نیز اطلاعات کاملی درباره زندگی او در دسترس نیست.
بیشترین علاقه او در گوش کردن به موسیقی‌های روز دنیا و پرورش گل و نگهداری از گربه سیاه رنگش موسول خلاصه میشود. بهترین خواننده از نظر او در دوره ی فعلی جرج مایکل است و به گروه بیتلزنیزعلاقه زیادی دارد. او در همه حال از رنگ سیاه در پوشش خود استفاده می‌کند.

آلبوم‌های سیاوش قمیشی

• فرنگیس در سال 1353
  • حکایت 1371
  • خواب بارون 1372
  • تاک 1373
  • شهر خورشید 1374
  • هوای خونه 1375
  • قصه امیر 1376
  • قاب شیشه ای 1377
  • قصه ی گل و تگرگ 1378
  • شکوفه های کویری 1379
  • حادثه 1380
  • نقاب 1381
  • بی سرزمین تر از باد 1382
  • روزهای بی خاطره 1384
  • آلبوم رمیکس Sunset To Sunrise 1385
Admin
مذیریت سایت
مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 11:00 am

معرفی هیچکس (سروش لشکری)
هیچکس لقب سروش لشکری از اولین خوانندگان رپ فارسی است که به طور زیر زمینی فعالیت می‌کند.
سروش لشکری چندی پیش اولین آلبوم موسیقی رپ خودش تحت عنوان جنگل آسفالت را ارائه داد.
همچنین هیچکس پیش از تدارک آلبوم جنگل آسفالت بیش از ۱۰ ترانه رپ به زبان فارسی منتشر کرده‌است. مهدیار آقاجانی نام آهنگساز ترانه‌های هیچکس در آلبوم جنگل آسفالت است.
سروش لشکری در آهنگهایی که می‌خواند مدام تاکید شدیدی بر وجود خون آریائی در رگ‌هایش می‌کند و همچنین برای خودش از القابی نظیر : طیب و پدر خوانده و پدر رپ فارسی استفاده می‌کند.
همچنین در آهنگهایش از وجود لات‌های بی‌خطر در زندان صحبت می‌کند.
سروش هیچکس علاوه بر آلبوم جنگل آسفالت تعداد زیادی موسیقی رپ با همکاری رپر‌های دیگر فارسی زبان و انگلیسی زبان نطیر: ابلیس، Reveal، زدبازی، قاف، سامان ویلسون، حسام، آرش و m ziper تولید کرده و به بیرون فرستاده‌است.

وی همچنین اهل میدان ونک در تهران است

• وبگاه رسمی سروش لشکری
    مصاحبه روز هفتم بی‌بی‌سی با سروش معروف به هیچکس
    Admin
    مذیریت سایت
    مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 11:01 am

معرفی ستار یزدانی

حسن ستار در آبان ماه 1328در تهران متولد شد.دوران نوجوانی خود را مثل بسیاری ازهنرمندان در محله شهباز تهران گذرانیده است . ستارتحصیلات خود را در دبستان و دبیرستان اقبال به اتمام رساند و لیسانسش را در رشته اقتصاد بین المللی ازمدرسه عالی بازرگانی دریافت نمود.

اولین آهنگ ستار << خانه به دوش >> نام داشت که بر اساس سریال معروف خانه بدوش ( مراد برقی ) که پرویز کاردان بازیگر و کارگردان آن بود در 22 سالگی اجرا نمود. این آهنگ با شعری ازایرج جنتی عطائی وآهنگی ازبابک بیات سر آغازی شد تا ستار با خواندن آهنگهای همسفر - شهرغم - صدای بارون - سرسپرده - شازده خانوم-گل سنگ و ده ها آهنگ دیگر به شهرت و محبوبیت برسد . ستار تا به امروز بیش از دویست آهنگ و ترانه اجرا کرده که بیشترین آنها در رده ی آهنگهای ماندنی در عرصه موسیقی کشورمان بوده است.
    ستار با صدا و حنجره ی استثنائی و همچنین علاقه خاصی که به موسیقی اصیل ایرانی دارد در هر دو سبک موسیقی پاپ و اصیل ایرانی یکی از بهترین هاست. وهر دو نوع موسیقی را بسیار زیبا و ماهرانه اجرا می کند. ستار به عنوان یک هنرمند با شخصیت مورد احترام جامعه و همکاران خود می باشد . او به ورزش فوتبال نیز علاقه زیادی دارد وبه عنوان بازیکن و کاپیتان تیم فوتبال هنرمندان سالیان درازی است که به بازیگری ادامه میدهد.(در ضمن ستار دوران خدمت سربازی اش را در مشهد گذرانیده است.)

خانواده ی ستار
    ستار با خانومی که دو دختر 8 و 5 ساله داشت ازدواج کرد. و بعد از آن احتمالا در سال 1363 صاحب دختری دیگربه نام شیلا شد. اسم دو دختر دیگر ستار شینا و شیداست. sattarmusic.com
    Admin
    مذیریت سایت
    مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 11:02 am

محمدرضا شجریان (۱ مهر ۱۳۱۹) خواننده برجسته موسیقی ایرانی‌ است.
    زندگی
    محمدرضا شجریان مهر ۱۳۱۹ در مشهد زاده شد. آوازخوانی را از کودکی با همان لحن کودکانه آغاز کرد. از کودکی با توجه به استعداد و صدای خوبش تحت تعلیم پدر که خود قاری قرآن بود مشغول به پرورش صدای خویش شد، و در ۱۰ سالگی در رادیو به تلاوت قرآن می‌پرداخت. در سال ۱۳۵۷ در مسابقه تلاوت قرآن کشوری رتبه اول را به دست آورد. در سال ۱۳۳۷ به رادیو خراسان رفت و در رشته آواز مشغول فعالیت شد. سپس برای اجرای برنامه‌های گلها به تهران نزد استاد پیرنیا دعوت شد و در بیش از یکصد برنامه گلها و برگ سبز شرکت کرد. او از سال ۱۳۴۵ با احمد عبادی آشنا شد و از سال ۱۳۴۶ در کلاس مهرتاش شرکت نمود.
    در ۱۳۵۰ با فرامرز پایور آشنا شد و یادگیری سنتور و ردیفهای آوازی را دنبال کرد. از سال ۱۳۵۲ نزد عبدالله دوامی کلیه ردیفهای موسیقی و شیوه‌های تصنیف‌خوانی را فرا گرفت. ۱۳۵۴ نزد نورعلی خان برومند سبک سید حسین طاهرزاده را فرا گرفت.
    شیوه‌های آوازی اقبال السلطان، تاج اصفهانی، میرزا ظلی، ادیب خوانساری، قوامی و بنان را روی صفحات و نوارها به دقت دنبال کرد. از ۱۳۵۴ تدریس هنرجویان را در رشته آواز در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران آغازکرد و در سال ۱۳۵۸ با تعطیلی این رشته کار تدریس خود را پایان داد.
    در ۱۳۵۷ چندین سرود میهنی اجرا کرد و همکاری خود را با سازمانهای دولتی ادامه نداد و در خانه به تحقیق و تدوین ردیفهای آوازی پرداخته و به آموزش شاگردان قدیمی‌اش همت گماشت. شجریان اکنون به همراه پسرش همایون شجریان به ترویج و اشاعه موسیقی اصیل و سنتی ایرانی می‌‌پردازد.

کنسرت‌ها

شجریان کنسرت‌های زیادی برگزار کرده است، که از کنسرت راست‌پنجگاه به همراه محمدرضا لطفی و ناصر فرهنگ‌فر مهم‌ترین آنها به شمار می‌رود. از کارهای دیگرش، همکاری با گروه عارف و شیدا و همچنین چاووش بود که آثاری به یادماندنی موسیقی ایران را شامل می‌شوند. کنسرت هم نوا با بم نیز از جمله کنسرتهای به یاد ماندنی استاد شجریان میباشد که در آن کنسرت سبک جدیدی از آواز مرغ سحر را با همخوانی فرزند برومندش اجرا نمود . پس از آن با اجرای کنسرتهای بسیار به همراه استادان دیگر به شناساندن موسیقی ایران در جهان کارهای بسیاری انجام داد که هنوز هم ادامه دارد. به همراه مشکاتیان، لطفی، علیزاده، موسوی، پیرنیاکان، کسایی و دیگر استادان کارهای بسیاری ضبط کرده است. هم اکنون نیز به اجرای کنسرت به همراه همایون شجریان، حسین علیزاده و کیهان کلهر مشغول است.

استادان آواز

اسماعیل مهرتاش،رضاقلی‌میرزا ظلی، تاج اصفهانی، احمد عبادی، عبدالله دوامی،اقبال‌السلطان آذر، قمرالملوک وزیری، نورعلی برومند، و محمود کریمی از جمله استادانی بودند که محمدرضا شجریان ردیف‌ها، گوشه‌ها، و دوره‌های آوازی موسیقی ایرانی را پیش آنها تمرین ‌کرد، همچنین نوازندگی سنتور را نزد جلال اخباری و استاد فرامرز پایور آموخت. خود عبدالله خان دوامی شاگرد افرادی چون میرزا عبدالله و درویش خان از بزرگان موسیقی و آواز ایرانی بوده است.

همکاری با رادیو و تلویزیون

برای اولین بار در سن ۱۰ سالگی به تلاوت قرآن در رادیو محلی پرداخت و در سال ۱۳۳۷، ۱۸ ساله بود که مشغول به همکاری با رادیو خراسان شد. سال ۱۳۴۶ به تهران ‌آمد و در اواخر دهه ۴۰ و تا سال ۵۶ با «رادیو ایران» همکاری کرد. به دلیل مخالفت خانواده با نام مستعار «سیاوش بیدگانی» در برنامه «برگ سبز» و «گلهای تازه» اجراهای بسیاری توسط کنسرت رادیو به همراه محمدرضا لطفی، جلیل شهناز، حسن ناهید، ناصر فرهنگ‌فر و دیگر نوازندگان آن دوره اجرا کرد. در سالهای آخر حکومت محمدرضا شاه پهلوی، شاه ایران، همکاری خود را به گفته خود به دلیل «پخش آهنگ‌های مبتذل» با رادیو و تلویزیون قطع کرد. پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران و متعاقب آن انقلاب فرهنگی سال ۱۳۵۹ و قطع برنامه‌های موسیقی همکاری او نیز با رادیو قطع شد.
    در سال‌های اخیر و پس از اصلاحات، رادیو فرهنگ، در برنامه نیستان برخی از کارهای قدیمی و جدید او را پخش می‌کند، همچنین شبکه چهار جمهوری اسلامی در برنامه‌ای تحت عنوان آوای ایرانی، با استفاده از «گنجینه گلهای تازه رادیوایران» آواز شجریان را همراه با تصاویری از خوشنویسی، نگارگری و دیگر هنرهای ایرانی پخش می‌کند.

جوایز

در سال ۱۳۷۸ موفق به دریافت جایزه پیکاسو و دیپلم افتخار از طرف سازمان یونسکو در پاریس شد. این جایزه هر پنج سال به هنرمندی که برای شناساندن فرهنگ و هنر کشورش می‌کوشد اهدا می‌شود. پیش از وی، این جایزه را نصرت فاتح‌علی‌خان خواننده قوالی از پاکستان دریافت کرده بود.

محتوای کاری

بیشتر آوازها و تصنیف‌های اجرا شده گزیده‌ای بوده است از اشعار شاعران بزرگ ایران چون سعدی، حافظ، مولوی، باباطاهر، خیام و برخی تصنیف‌های قدیمی با مضامین عاشقانه، و اجتماعی؛ همچنین استاد شجریان در برخی کنسرت‌ها و کارهای جدیدتر خود از «شعر نو» شاعرانی چون فریدون مشیری، نیما یوشیج، سهراب سپهری، مهدی اخوان‌ثالث و هوشنگ ابتهاج استفاده کرده است. از جمله کارهای مشترک او گزیده‌ای است از رباعیات خیام با صدای شجریان و رباعی‌خوانی احمد شاملو.

خوشنویسی

محمدرضا شجریان علاوه بر استعدادش در آوازخوانی، علاقه زیادی به خوشنویسی ایرانی دارد، او از سال ۱۳۴۴ به فراگیری خوشنویسی نزد استادان ابراهیم بوذری، و حسین میرخانی می‌پردازد. در حال حاضر ایشان سبک ویژه خوشنویسی خود را دنبال می‌کننددر ضمن دارای درجه ممتاز نستعليق میباشد

آثار

• "سرود مهر" این اثردر آواز بیات ترک و افشاری به همراه اثر قبل به صورت همزمان اجرا و انتشار یافته است
    • "ساز خاموش"در آواز دشتی، سال ۱۳۸۴ اجرا و سال ۱۳۸۶ انتشار یافته است.
    • جام تهی، اردیبهشت ۱۳۸۴(که در این سال به صورت رسمی بیرون آمد ولی ضبط آن به دهه پنجاه بر می‌گردد)
    • فریاد، ۱۳۸۳
    • بی تو به سر نمی‌شود، ۱۳۸۱
    • زمستان است، ۱۳۷۹
    • بوی باران ۱۳۷۸
    • آرام جان، ‌۱۳۷۸
    • آهنگ وفا، ۱۳۷۸
    • تلاوت قرآن ۱و ۲، ۱۳۷۸
    • شب، سکوت، کویر، ۱۳۷۷
    • چهره به چهره،‌۱۳۷۷
    • راست پنجگاه، ۱۳۷۷
    • معمای هستی، ۱۳۷۶
    • شب وصل، ‌۱۳۷۶
    • رسوای دل، ۱۳۷۶
    • عشق داند، ۱۳59
    • ساز قصه‌گو، ۱۳۶۷
    • در خیال، ۱۳۷۵
    • پیغام اهل دل، ۱۳۷۵
    • همایون مثنوی، اجرا ۱۳۶۳، انتشار ۱۳۷۴
    • گنبد مینا، ۱۳۷۴
    • جان عشّاق، ۱۳۷۴
    • چشمهٔ نوش، ۱۳۷۴
    • یاد ایام، ۱۳۷۴
    • دلشدگان، ‌۱۳۷۱
    • آسمان عشق، ۱۳۷۱
    • سرو چمان، ۱۳۷۰
    • خلوت گزیده،‌۱۳۷۰
    • دل مجنون، ‌۱۳۷۰
    • پیام نسیم، ۱۳۷۰
    • دستان، ۱۳۶۷
    • دود عود، ۱۳۶۷
    • نوا، ۱۳۶۵
    • مرکب خوانی، ‌۱۳۶۵
    • سر عشق، ۱۳۶۵
    • ماهور، ۱۳۶۵
    • آستان جانان' 1362
    • بیداد، ‌۱۳۶۴
    • پیغام اهل راز (راز دل و انتظار دل)،‌ ۱۳۵۸
    • گلبانگ، ۱۳۵۷
    • برنامه گلهای ۲۳، ۲۵، ۴۱، ۷۱، ۷۷، ۱۰۷، ۱۲۱، ۱۳۳، ۱۴۱، ۱۴۷، ۱۵۸، ۱۶۰
    • سپیده
    • به یاد عارف
    • بت چین
    • دولت عشق
    • جان جان
    • رباعیات خیام
    • قاصدک
    • قرآن در دستگاه فارسی

شاگردان

• شهرام ناظری
    • علیرضا افتخاری
    • همایون شجریان
    • حسام الدین سراج
    • ایرج بسطامی
    • حمیدرضا نوربخش
    Admin
    مذیریت سایت
    مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 11:03 am

ناصر عبدالهی
    (۱۰ دی ۱۳۴۰ - ۲۹ آذر ۱۳۸۵) از خوانندگان ایرانی بود. وی با ترانه ناصریا به شهرت فراوانی دست یافت.

زندگی

او در محله مسجد بلال شهر بندرعباس به دنیا آمد. پدرش کارگر بازنشسته شرکت ملی بود. ناصر فرزند سوم خانواده بود. از 13 سالگی به موسیقی علاقمند شد. فعالیت‌های هنری خود را از سال‌های نوجوانی در صدا و سیما و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی استان هرمزگان آغاز كرد.
    وی کار حرفه‌ای را به طور جدی از سال 137۴ خورشیدی آغاز کرد. در سال 1375 همراه با همسرش به تهران آمد. محمدعلی بهمنی شاعر هرمزگانی و دوست نزدیکش، وی را به انتشارات دارینوش معرفی کرد. پس از آن آلبوم‌های ناصر را این انتشارات ضبط و منتشر کرد.
    عبدالهی در سوم آذرماه 1385 در بندرعباس به دلایل نامشخصی بیهوش و به کما رفت و پس از گذراندن 27 روز در کما در بیمارستان هاشمی‌نژاد تهران درگذشت.
    از او چهار فرزند به نام‌های نوید، نازنین، نامی و نینا به جا مانده‌است.

بررسی آثار

عبدالهی در ترانه‌های خود از کسی تقلید نمی‌کرد و صدایی منحصر به فرد داشت. بیشتر اشعار ترانه‌های او از سروده‌های محمدعلی بهمنی بود. در کار موسیقی به گفته خود وی تحت تأثیر سبک موسیقی ابراهیم منصفی بود. طوری که در سال‌های آغازین کار هنری ترانه‌های منصفی را بازخوانی می‌کرد.
    عبدالهی همچنین با موسیقی غربی و ایرانی آشنا بود و به آثار محمدرضا شجریان و علیرضا افتخاری علاقه بسیاری داشت.

ناصریا

پس از ارائه ترانه ناصریا منتقدان عبدالهی گفتند که این كاری اسپانیولی است و از ملودی‌های جیپسی کینگ برگرفته شده‌است، اما وی معتقد بود که چنین نیست، و این كار ریتم عربی دارد، ریتمی كه بارها با سازهای دیگری نظیر عود،‌ دهل،‌ و دف نواخته شده‌بود. اما تاكنون هرگز با گیتار نواخته نشده‌بود، اما عبدالهی این كار را انجام داد.
    ملودی ترانه‌ی ناصریا سال 1376 ساخته شد. شعر این آهنگ به گویش بندری است و به گفته عبدالهی هدف از ساخت آن اعتراض ضد ظلم در جهان و نیز همدردی با ستمدیدگان جهان بوده‌است. بر اساس متن شعر ناصریا اگر كسی به اسم ناصر بودن قصد یاری مظلومی را داشته‌باشد پس از تحمل سختی بسیار و دشواری‌های این راه در پایان پیروز خواهد شد.

آلبوم‌ها

• بوی شرجی
    • هوای حوا
    • عشق است (همراه با پرویز پرستویی و محمدعلی بهمنی)
    • دوستت دارم
    • ماندگار

ناصر عبدالهی خواننده محبوب پاپ ايران چهارشنبه ۲۹ آذر در بيمارستان شهيد هاشمی نژاد در پی از کار افتادن کليه هايش در گذشت.

روحش شاد
    Admin
    مذیریت سایت
    مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 11:04 am

معرفی علیزضا عصار

محل تولد: شهر ری ، کوچه آبشار
    تعداد افراد خانواده: 4 نفر
    آغاز نواختن پیانو: 5/5 سالگی
    اولین استاد پیانو: کاووس سمندر
    استادان بعدی: جواد معروفی ،مصطفی پورتراب
    آغاز خواندن : نوروز سال 77
    اولین آهنگ: « عیدانه» از اشعار مولانا و با آهنگسازی « فواد حجازی»

اولین آلبوم: Loving Migration تابستان 78

دومین آلبوم: « حال من بی تو» پاییز 79

سومین آلبوم: « عشق الهی» پاییز 80

اولین کنسرت: در سن 16 سالگی ودر سالن « ابوریحان بیرونی» در دانشگاه شهید بهشتی_ نواختن پیانو
    Admin
    مذیریت سایت
    مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 11:05 am

معرفی فریدون فروغی
    فریدون فروغی (زاده نهم بهمن 1329 هجری خورشیدی در تهران - درگذشته سیزدهم مهر 1380 هجری خورشیدی)، آهنگساز، نوازنده (گیتار، پیانو، درامز)، شاعر و خوانندهٔ ایرانی. او از خوانندگان مشهور موسیقی پاپ ایرانی است.

زندگی

فریدون فروغی در کودکی، تصویر از وب‌گاه گفتگوی هارمونیک

کودکی و نوجوانی

او در سال 1329 محلهٔ سلسبیل تهران متولد می‌شود، پدر او - فتح الله - کارمند ادارهٔ دخانیات بود، در تنهایی خود به سرودن شعر و نواختن تار می‌پرداخت. او از مالکان بزرگ روستای نراق ـ ما بین قم و کاشان ـ به شمار می‌آمد. فریدون تنها پسر خانواده بود و سه خواهر به نامهای پروانه، عفت و فروغ داشت که هم اکنون در قید حیات هستند.
    او در سال 1335 و در شش سالگی، تحصیل را آغاز کرد و عاقبت درسال 1347 مدرک دیپلم علوم طبیعی را گرفت و پس از آن دیگر تحصیل را رها کرد. وی موسیقی را بدون داشتن داشتن استاد و با توجه به علاقه‌ای که به موسیقی راک و مخصوصاً آثار ری چارلز داشت، با تمرین می‌آموخت.

دههٔ چهل و اجرا در کافه‌ها

درسن 16 سالگی، با همراه ساختن گروهی نوازنده با خود موسیقی را به صورت جدی شروع می‌کند و در مکان‌های مختلف به اجرای ترانه‌ها وآهنگ‌های غربی معروف در آن روزگار و به خصوص موسیقی بلوز می‌‌پردازد و تا سن 18 سالگی فعالیت خود را به همین صورت ادامه می‌دهد. در این دوران است که پس از یک شکست عاشقانه، مدتی از موسیقی دست می‌‌کشد، اما پس از این مدت کوتاه کناره‌گیری، درسال 1348 صاحب کاباره کازابای شیراز از فروغی و همراهانش برای اجرا در آن مکان دعوت می‌کند[1] (در [2] زمان سفر فروغی به شیراز و همکاری‌اش با کازابا، اوایل دههٔ پنجاه و هم‌زمان با انتشار موسیقی فیلم تنگنا مشخص شده‌است که به احتمال نزدیک به یقین صحیح نیست). در اواخر این دهه وی اواخر دهه چهل، او به خوانندهٔ بلندآوازهٔ کلوپ‌های شبانه تهران قدیم و ستارهٔ صحنهٔ کافه‌های معروفی چون مارکیز و کاکوله بدل شد.

دههٔ پنجاه و شهرت

فریدون فروغی در یکی از اجراهای دههٔ پنجاه، تصویر از وب‌گاه گفتگوی هارمونیک

درسال 1350، خسرو هریتاش، کارگردان فیلم آدمک در تلاش برای پیدا کردن خواننده‌ای تازه نفس بود که فریدون فروغی، به او معرفی می‌گردد و با یک بار زمزمه‌ کردن ترانه‌ها، خسرو هریتاش متوجه می‌شود که شخصی را که به دنبالش بوده، یافته است. در نتیجه، دو ترانه به نام‌های «آدمک» و «پروانهٔ من» را با موسیقی تورج شعبان‌خانی و اشعار لعبت والا، برای فیلم هریتاش اجرا می‌کند.
    پس از اکران فیلم، صفحه‌های 45 دور این دو ترانه، درصفحه‌فروشی‌های معروفی چون آل کوردوبس، پاپ،دیسکو، بتهوون، و پارس عرضه می‌گردد. این دو ترانه گل می‌کند و بر سر زبان‌ها می‌افتد و فریدون فروغی به شهرت می‌‌رسد. گرچه در آن زمان به او خرده می‌‌گرفتند که صدای فرهاد را تقلید می‌کند، اما همین باعث شد تا دیگر زیر سایه نام خوانندهٔ محبوبش ری چارلز قرار نگیرد.
    بعدازگذشت مدتی فرشید رمزی - کارگردان نمایش تلویزیونی شش و هشت - با فریدون فروغی قرارداد می‌بندد و فروغی درسال 1351 بعداز پنج سال مشابه‌خوانی آثار ری چارلز را کنار می‌گذارد. این همکاری باعث تولد آثاری چون زندون دل و غم تنهایی می‌گردد که اولی، فروغی را تبدیل به هنرمندی صاحب سبک می‌کند. فتنهٔ چکمه پوش ساختهٔ همایون بهادران دومین فیلم سینمایی بود که فروغی در سال 1351 برای تیتراژ آن ترانه‌ای را به همین نام اجرا کرد. درهمین سال توسط یکی ازدوستانش با گلی فتوره‌چی آشنا می‌شود و با او ازدواج می‌کند.
    سال بعد تنگنا ساختهٔ امیر نادری با ملودی‌های شورانگیز و تکان‌دهندهٔ منفردزاده، صدای فروغی را بر تیتراژ داشت. در همان سال - 1352 - چندین ترانه را اجرا می‌کند که شاخص‌ترین آنها نماز (یا نیاز به روایت ساواک!) است، با شعری از شهیار قنبری و موسیقی منفردزاده؛ ترانه‌ای که منجر به بازخواست هر سه نفر از طرف ساواک می‌گردد. او ترانهٔ هوای تازه را در همین سال در برنامهٔ تلویزیونی رنگارنگ اجرا می‌کند و همچنین در همین سال است که به درخواست فرزان دلجو ترانه‌ای را برای فیلم یاران (با بازی و کارگردانی دلجو) اجرا می‌کند.
    درسال 1353، فروغی به علت عدم تفاهم با همسرش از وی جدا می‌شود. در همین سال ترانهٔ همیشه غایب را با شعری از شهیار قنبری، موسیقی «ویلیام خنو» و تنظیم واروژان اجرا می‌کند (این ترانه، پیش‌تر با شعری از ویلیام خنو و با نام ماهی خسته اجرا شده بود). او که رفته رفته، به هنرمند باتجربه‌ای تبدیل می‌شد، اقدام به جمع‌آوری آثار خود می‌نماید و اولین آلبوم خود را با نام زندون دل به بازار عرضه می‌کند.
    دومین آلبومش را با نام یاران درسال 1354 به بازار عرضه می‌کند و در همین سال به علت اجرای ترانهٔ سال قحطی از طرف رژیم شاهنشاهی به مدت دو سال از فعالیت منع می‌شود.
    درسال 1356، پس ازاعلام فضای باز سیاسی توسط رژیم، فروغی بعد از دو سال ممنوعیت کاری، سومین آلبوم خود را با نام سال قحطی به بازار عرضه می‌کند. در بهمن ماه همین سال، پدرش در اثر بیماری ذات‌الریه از دنیا می‌رود.

انقلاب و یار دبستانی

درسال 1357، با وخیم شدن اوضاع سیاسی ایران، فروغی اعتراض خود را به اوضاع کشور با انتشار آلبوم بت شکن اعلام میدارد و در همین سال ترانه‌ای به نام روسپی راجرا می‌کند که هرگز مجوز پخش نمی‌گیرد.
    درسال 1358، بعدازانقلاب، فروغی درایران می‌ماند و کنسرت اجرا می‌کند که ترانه‌های این کنسرت را در آلبوم فریدون فروغی در آغازی نو جای می‌دهد و دلیل نامگذاری آلبوم به این نام، وجود ترانه‌های ریتمیکی مانند حقه و شیاد است که در کارنامهٔ فروغی مانند آنها وجود نداشت.
    بعداز انتشار این کاست، درسال 1359، فروغی ترانهٔ بار دبستانی را برای فیلم از فریاد تا ترور به کارگردانی منصور تهرانی اجرا می‌کند که در تیتراژ فیلم استفاده می‌شود. در حالی که هنوز هیچ منع رسمی‌ای برای فعالیت فروغی اعلام نشده بود، به تهرانی خبر می‌دهند که باید صدای فروغی را از تیتراژ فیلم‌اش حذف کند. در نتیجه جمشید جم خواندن این ترانه را به عهده می‌گیرد. این ترانه بسیار مطرح و معروف می‌شود و حتی امروزه به‌عنوان نمادی از مبارزه ارزشی خاطره‌انگیز دارد. در همین زمان است که زمزمه‌هایی در مورد ممنوعیت فعالیت فروغی شنیده می‌شود. او در همین سال ترانهٔ کوچهٔ شهر دلم را می‌خواند.

دههٔ شصت و بعد

درسال 1360 چندترانهٔ خودرا همراه باچند ترانه از کوروش یغمایی درآلبومی با عنوان سُلٰ جای می‌دهد و طی سال‌های 60 و 61، آهنگ چهار قسمتی چرا نه؟ رامی‌سازد و اجرا می‌کند. در همین سالهاست که فعالیت نمودن او ممنوع می‌شود.
    در سال 1365 سفر به دوبی، فروغی را تا پای پیوستن به هنرمندان دور از وطن پیش برد، اما پیشنهادهای تهیه‌کنندگان آن سوی آب او را به رفتن راضی نکرد.
    در اسفندسال 1372 با سوسن معادلیان آشنا می‌شود و در خرداد 1373 باهم ازدواج می‌کنند. ازدواج، موجب تحولی مثبت در او می‌شود و دوباره فعالیت خود را از سر می‌گیرد؛ شعر می‌گوید، آهنگ می‌سازد و شروع به تدریس می‌نماید.
    در اسفندماه سال 1377 موفق به برگزاری کنسرتی در تالار حافظ دانشگاه کیش می‌شود. پس از 4 روز برگزاری کنسرت در کیش، به تهران می‌آید. علی‌رغم درخواست‌هایی که از شهرستان‌های دیگر برای برگزاری کنسرت ارسال می‌شود، با برگزاری آن در شهرستان‌های دیگر موافقت نمی‌شود و فروغی درتابستان 78 و پائیز 79 دوباره به کیش باز می‌گردد و به اجرای برنامه در هتل آنا‌ی کیش می‌پردازد.
    در فروردین سال 1379 به پیشنهاد حمیدرضا آشتیانی پور (کارگردان) و به امید اخذ مجوز، «می تراود مهتاب» را با شعری از نیما یوشیج برای فیلم دختری به نام تندر می‌‌خواند اما شرایط تغییری نمی‌کند. گرچه ترانهٔ فروغی در انتهای فیلم در جشنوارهٔ فجر پخش می‌شود. پیش از این هم کیومرث پوراحمد نمی‌تواند مجوز حضور او را به‌عنوان بازیگر برای پروژه فیلم گل یخ (که داستان آن در باره زندگی یک خوانندهٔ محکوم به سکوت بود) بگیرد.
    وی در روز جمعه، سیزدهم مهر ماه 1380 در منزلش در تهران پارس درگذشت. او را در روستای قرقرک اشتهارد کرج در کنار برکه‌ای کوچک، در سایهٔ کوهی بزرگ و در آرامشی که سالها انتظارش را می‌‌کشید به خاک سپردند. شهیار قنبری در مورد مرگ او می‌گوید: «فریدون فروغی برای دومین بار می میرد. نخستین بار وقتی مرد که نتوانست بخواند و دومین بار وقتی مرد که می خواست بخواند. فریدون را فراموشی و خاموشی کشت».
    Admin
    مذیریت سایت
    مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 11:06 am

معرفی غلامحسین بنان
    غلامحسین بنان یکی از خواندگان سنتی ایران است. شهرتش بیشتر به خاطر خواندن ترانه‌هایی چون مرغ سحر و «آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا» است. تصنیف ای ایران که در بعضی از مقاطع نقش سرود ملی ایران را نیز بازی کرده، با صدای اوست.
    وی در سال ۱۲۹۰ شمسی در تهران در خانواده‌ای هنرمند به دنیا آمد. وی پانزده سال تمام (۱۳۵۰-۱۳۳۵) پای ثابت برنامه گلهای رادیو ایران در بخش‌های مختلف آن بود. که در این برنامه، استادان تراز اول موسیقی سنتی چون روح الله خالقی، ابوالحسن صبا، مرتضی محجوبی، احمد عبادی، حسین تهرانی، علی تجویدی،و ... با او همکاری داشته‌اند.
    سرانجام وی در سال ۱۳۶۴ به علت ناراحتی دستگاه گوارش دعوت حق را لبيك گفت.
    او در خانواده هنردوست و اعیان خود که نسبت نزدیکی با ناصرالدین شاه داشتند (مادرش برادرزاده ناصرالدین شاه بود) با آوازهای پدراولین درسهای موسیقی را آغاز کرد و پس از مدتی همراه با خواهرانش به مکتب مرتضی نی داوود نوازنده و آهنگساز نامدار ایران راه یافت که اولین معلم رسمی او در واقع نی داوود بود. او آواز را بعدها نزد ضیاء الذاکرین و ناصر صیف به روش سینه به سینه ادامه داد، او آنزمان شناختی از تئوری موسیقی و نت نداشت و آواز را به شیوه قدما و بدون توجه به جایگاه صدایش می خواند.

سالها بعد به دعوت روح ا... خالقی نزد صبا رفت تا به جمع خوانندگان مکتب وزیری بپیوندد. ابوالحسن صبا در اولین دیدار متوجه استعداد و تواناییهای بنان شد.آشنایی غلامحسین بنان با روح ا... خالقی، علی نقی وزیری و مخصوصا" ابوالحسن صبا نقطه عطفی در زندگی هنری بنان محسوب می شود. بنان پس از آشنایی با این بزرگان، همچنین استفاده از راهنمایی های آنها در زمینه آواز، پس از چند سال به ستاره ای در آسمان آواز ایرانی تبدیل شد.

مخصوصا" راهنمایی های وزیری که در اروپا دوره های آواز کلاسیک دیده بود باعث شد بنان در محدوده صدایی خود بخواند و به رسم بسیاری از خوانندگان آن روز با فشار تولید صدا نکند.

آنزمان وزیری با ارائه طرحهای جدید خود در موسیقی ایرانی و مخصوصا" تئوریزه کردن آن مورد توجه موسیقیدانان بود. وزیری با معرفی کردن استانداردهایی برای اجرای موسیقی ایرانی، جریان موسیقی ایرانی را به طرف نظم جدیدی هدایت میکرد. او از خوانندگی با استیل غلط بیزار بود که تاثیر این ایده هایش را روی اکثر خوانندگان و نوازندگان همنسلش به طور واضح می توان دید. وزیری به شاگردان و مجریان طرح هایش هم که باید نمونه کامل ایده های او می بودند توجه بیشتری داشت.

بنان نیز که آن زمان یکی از بهترین مجریان طرحهای وزیری بود با آواز پاکیزه و خوش تکنیک خود جربان آواز خوانی کلاسیک ایرانی را به سمت خود می کشید.

کم کم آوازهای بنان در رادیو شهرت زیادی بین مردم کسب کرد و هنرمندان بزرگ رادیو که بیشتر از شاگردان صبا بودند با ساخت قطعاتی همکاری خود را با او آغاز می کردند. همچنین هنرمندان بزرگی مانند جلیل شهناز و حسن کسایی که اصفهانی بودند در سفرهایی که به تهران داشتند، در جواب آواز با او همکاری می کردند.

می توان گفت مهمترین همکاران بنان در تولید موسیقی خالقی، محجوبی ( و رهی به عنوان ترانه سرا ) بودند. بنان آنزمان میان خوانندگان ایرانی، آوازه خوانی پیشرو در موسیقی ایرانی محسوب می شد. بسیاری از آوازهای او را پیانو و ویلن دو ساز محبوب آن دوران همراهی می کردند که آن سالها اولین تجربه های همکاری با سازهای غربی و از همه مهمتر تجربه همکاری با ارکستر بزرگ به اجرا در می آمد. هنوز هم آوازهای بنان با ارکستر و یا پیانو جزو بهترین نمونه های این نوع موسیقی است. هوشمندی بنان در اجرای تصنیفهای "من از روز ازل" ساخته مرتضی محجوبی، "توشه عمر" ساخته مهدی مفتاح در زمانی که آواز رایج هنوز بی سروسامان و تا حدی زمخت بود قابل تحسین است. با این حال اگر بنان با بزرگانی چون، نی داوود، صبا، وزیری و خالقی روبرو نمی شد، هیچگاه به چنین جایگاهی نمی رسید.

برخی از آثار

• حالا چرا؟ (آهنگ ساز: خالقی - شعر: شهریار)
    • روز ازل (آهنگ ساز:مرتضی محجویی - شعر:رهی معیری)
    • می ناب و جام جم (آهنگ ساز:خالقی - شعر:حافظ)
    • عاشقی شیدا (آهنگ ساز:تجویدی - شعر:منیر طه)
    • الهه ناز (آهنگ ساز: اکبر محسنی - شعر:کریم فکور)
    • سرود «ای ایران» (آهنگ ساز:خالقی - شعر:حسین گل گلاب)
    Admin
    مذیریت سایت
    مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 11:06 am

معرفی بلک کتز

بلک کتز (انگلیسی: Black Cats) یا گربه‌های سیاه یکی از اولین گروه‌های موسیقی پاپ ایرانی است که در سال ۱۳۴۲ در تهران توسط شهبال شب‌پره راه‌اندازی شد. این گروه خودش را پدر پاپ ایران می‌نامد چرا‌که ادعا دارد اولین گروه پاپ ایرانی است.

اعضا

به گفته سایت رسمی بلک کتز، این گروه در طی تمام سال‌های فعالیت خود، در کل ۴۳ عضو داشته که هر کدام فقط برای مدتی به همراه شهبال شب‌پره در گروه حضور داشتند. این افراد عبارتند از:

• تورج معین‌زاد
    • استیو آرنادات
    • محمد اوشل
    • فرهاد مهراد
    • شهنام شب‌پ‍ره
    • مرتضی کفائی
    • جمال غفاری
    • هادی وگار
    • آلفردو
    • ناصر کام‌دار
    • منوچهر اسلامی
    • حسن شماعی‌زاده
    • ناصر صدری
    • حسین سمیعیان
    • احمد
    • ابی
    • ناصر چشم آذر
    • شهداد روحانی
    • هامون
    • مصطفی کفائی
    • بیژن قادری
    • آندانیک
    • هوشنگ شاهوردی
    • شاماایتا
    • مهداد زند
    • شهداد زند
    • دیوید بتسامو
    • پیروز پاینده‌زاده
    • یونس لهلو
    • کامران
    • هومن
    • رامین زکا
    • پییر نقلی
    • برنت فیشر
    • شوبرت آواکیان
    • گیلبرت آواکیان
    • حکیم
    • کامیار احمد‌زاده
    Admin
    مذیریت سایت
    مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 11:07 am

معرفی محسن نامجو
    محسن نامجو خواننده، موسیقی‌دان و ترانه‌سرا، متولد اسفند ۱۳۵۴ در تربت جام است.

آموختن موسیقی و تحصیلات

نامجو آموزش موسیقی را از نوجوانی با نت‌خوانی و آواز آغاز کرده، و سپس ردیف موسیقی ایرانی را ابتدا نزد استاد شاکری و سپس نصرالله خان ناصح‌پور که یکی از برجسته‌ترین ردیف‌دانان ایران است آموخت. او پس از شروع به تحصیل رشتهٔ موسیقی در دانشکدهٔ هنرهای زیبا، با سبک‌های دیگر موسیقی جهان آشنا شد، و پس از مدتی در بهمن ۷۶ با نفی برداشت متعصبانهٔ موجود در دانشگاه، تحصیل را نیمه‌کاره رها کرد و فعالیت خود را به شکل تجربی و غیر آکادمیک ادامه داد.

سبک موسیقی

مشخصهٔ آثار نامجو «تلفیق» است: تلفیق سبک‌های مختلف موسیقی ایرانی و خارجی و تلفیق اشعار کلاسیک با شعرهایی که خود می‌سراید. در موسیقی‌های او گوشه‌هایی از سبک‌های راک، سنتی، بلوز، جاز و محلی به گوش می‌رسد. از شعرهای مولوی و جامی گرفته تا شاملو و براهنی در آثار او به گوش می‌رسد که گاهی عباراتی کوچه‌بازاری در میان ابیات آنها اضافه شده. او در این باره می‌گوید: «تلفیق از نظر من اپیدمی زمانه‌است. تلفیق موسیقیایی دو شکل دارد، یکی تلفیق ابزار است، مثلا قرار دادن گیتار در برابر سه تار که چیز جدیدی نیست؛ و دیگری تلفیق گام که تا به حال کمتر در موسیقی ایران به آن پرداخته شده، مثلا کافیست که دو نت از دستگاه شور حذف شود تا به گام بلوز برسیم.»
    نامجو در خوانندگی از صداهای نامتعارف نیز استفاده می‌کند. به گفتهٔ خودش این مسأله حاصل این است که به حنجره به عنوان یک ابزار صوتی نگاه می‌کند، و در نتیجه بی آن که در بند سبک‌های خوانندگی باشد، هر صدایی از خود درمی‌آورد.
    یکی از دلایلی که به گفته خود نامجو باعث خلاقیت بیشتر او در زمینه موسیقی تلفیقی شده‌است ساز زدن با گروه‌های موسیقی زیر زمینی در مشهد و سپس تهران می‌باشد. از جمله می‌توان به گروه‌های ماد (عبدی بهروانفر- نوید اربابیان-علی باغ فر)و گروه پرساووس (مازیار محمدی-محمد قاسمی-شهرام لشگری) اشاره نمود.
    نامجو پنج آلبوم آماده انتشار دارد که با اخذ مجوز منتشر خواهد شد.
    یکی از آهنگ‌های او با نام بگو بگو در جشنوارهٔ موسیقی وب‌گاه تهران اونیو در سال ۲۰۰۴ دوم شد.
    Admin
    مذیریت سایت
    مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 11:08 am

معرفی نعمت‌الله آغاسی

نعمت‌الله آغاسی (۱۳۱۸ - ۱۳۸۴ خ.) یکی از خوانندگان موسیقی مردم‌پسند دوره قبل از انقلاب در ایران است.

او در سال ۱۳۱۸ خورشیدی در خانواده‌ای فقیر در آبادان به دنیا آمد و با خواندن آهنگ‌هایی مانند آمنه و لب کارون در سالن‌های موسیقی لاله‌زار تهران علاقه‌مندان زیادی پیدا کرد. از یادگاری‌های به‌یادماندنی او شیوهٔ رقص بندری‌ اوست که با چرخاندن دستمالی سفید در دستش انجام می‌داد.
    پس از اجراهای موفقش در لاله‌زار صدای او از رادیو و تلویزیون ملی ایران پخش شد.
    آغاسی از دو ازدواج خود هفت فرزند و دو نوه دارد که یکی از فرزندانش به نام علیرضا اکنون به خوانندگی به سبک و سیاق پدرش مشغول است.
    از آثار به یاد ماندنی او آمنه (آمنه، آمنه، چشم تو جام شراب منه) است.
    وی در روز شنبه ۱۴ آبان‌‌ماه ۱۳۸۴ خورشیدی بر اثر عارضه قلبی در در سن ۶۶ سالگی در کرج درگذشت.
    بی‌بی‌سی فارسی
    یادی از نعمت‌الله آغاسی
    Admin
    مذیریت سایت
    مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 11:09 am

معرفی همایون شجریان
    همایون شجریان ,فرزند چهرهٔ شاخص ایران,در ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ در تهران در خانواده‌ای سرشار از موسیقی چشم به جهان گشود .
    از کودکی علاقه به موسیقی و ریتم در او نمایان بودتا با تشخیص پدر تزد استاد بی همتای تنبک شادروان ناصر فرهنگ‌فر به فراگیری تکنیک و شناخت ریتم که اساس موسیقی است پرداخت و چند سالی هم نزد جمشید محبی ادامه داد. از ده سالگی در کنار خواهران خود نزد پدر آواز را شروع کردو دورن بلوغ روزانه تکنیک اواز و صدا سازی را به صورت فشرده فرا کرفت.در همان زمان به هنرستان موسیقی رفت و کمانچه را به عنوان ساز تخصصی خود انتخاب کرد و در خارج از هنرستان به ادامهٔ فراگیری هن نزد اردشیر کامکار پرداخت . از سال ۱۳۷۰ پدر و گروه اوا را در کنسرتهای امریکا ,اروپا وایران با تنبک همراهی کرد و از ۱۳۷۸ به بعد در صحنهٔ کنسرت‌ها با پدر همخوانی را اغاز نمود. همایون در چندین دوره کنسرتهای خارج از گشور با بزرگان موسیقی ایران به صحنه رفته‌است. برنامهٔ نسیم وصل به اهنگسازی محمد جواد ضرابیان , اولین برنامه‌ای است که همایون به تنهایی خوانندگی انرا به عهده دارد.این آلبوم در ۱۳۸۲منتشر شد . پس از آن در سال ۱۳۸۳ دو آلبوم شوق دوست و ناشکیبا را منتشر کرد . در ۱۳۸۴ نقش خیال را به آهنگسازی علی قمصری به بازار عرضه کرد که با استقبال فراوانی روبرو شد. آخرین کارش که در مهر ماه ۱۳۸۵ به بازار عرضه شده‌است آلبوم با ستاره‌ها حاصل همکاری او با محمد جواد ضرابیان می‌باشد.

• ۱۳۵۴ تولد, سی و یکم اردیبهشت پنجاه و چهار
    • ۱۳۶۴ آغاز فراگیری آواز به همراهی خواهران, نزد پدر
    • ۱۳۷۰ آغاز همکاری با گروه آوا در کنسرت‌های خارج از کشور
    • ۱۳۷۳ اجرا برنامهٔ ((قاصدک)) در کنسرتهای دور اروپا با پدر و پرویز مشکاتیان.
    • ۱۳۷۸ شروع همخوانی با پدر در کنسرت‌ها
    • ۱۳۷۹ همراهی در اجرای برنامهٔ ((نوا ))و ((داد و بیداد)) (زمستان) در کنسرتهای دور اروپا و امریکا و کانادا.
    • ۱۳۸۱ همراهی در اجرای برنامهٔ (( راست پنجگاه ))و(( مرکب خوانی)) در کنسرتهای دور اروپا و کانادا.
    • ۱۳۸۲ انتشار اولین آلبوم مستقل با نام نسیم وصل
    • ۱۳۸۳ انتشار آلبوم‌های مستقل ناشکیبا و شوق دوست
    • ۱۳۸۴ همراهی با پدر در اجرای کنسرت (( همنوا با بم))برای کمک به زلزله زدگان
    • ۱۳۸۴ انتشار آلبوم نقش خیال
    • ۱۳۸۵ انتشار آلبوم با ستاره‌ها

آثار

• نسیم وصل، ۱۳۸۲
    • ناشکیبا، ۱۳۸۳
    • شوق دوست،۱۳۸۳
    • نقش خیال، ۱۳۸۴
    • با ستاره‌ها، ۱۳۸۵

سایت شرکت فرهنگی هنری دل آواز
    Admin
    مذیریت سایت
    مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 11:10 am

معرفی اندی
    آندرانیک مددیان با نام مستعار اندی بسال ۱۳۳۹ در تهران متولد شد.وی پس از مسافرت به آمریکا اولین آلبوم خود را بنام خواستگاری همراه با کوروس ارائه کرد و پس از تولید 3 آلبوم از یکدیگر جدا شدند و هریک جداگانه مشغول بکار شدند و اندی تاکنون حدود 12 آلبوم عرضه کرده است و حدود 47 سال دارد.ضمنا اندی ارمنی میباشد.

وب سایت رسمی اندی
    Admin
    مذیریت سایت
    مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 11:11 am

معرفی امیر کریمی
    امیرکریمی در چهارم فروردین ماه سال 1349 خورشیدی مطابق با 24 مارس 1970 در محلهٔ کریمخان زند تهران متولد شد.تحصیلات دانشگاهی را با مدرک لیسانس مهندسی عمران به پایان رساند.در سال 71 یک دورهٔ اجمالی از تئوری موسیقی و سلفژ را گذراند و از سال 73 به طور جدی تر موسیقی را دنبال کرد. طی سالهای 73 تا 76 با چند تن از پیشکسوتان موسیقی چون بابک بیات، و مجید انتظامی ملاقاتهائی را داشت و از سال 76 با تولد دوبارهٔ پاپ در ایران کار حرفه‌ای خود را با محمدرضا چراغعلی به عنوان آهنگساز و سعید امیر اصلانی به عنوان شاعر آغاز کرد و به دنبال آن همکاری وی با صدا و سیما نیز شروع شده. اولین آلبوم کریمی «غریبه» بود که به سفارش شرکت سروش در سال 1378 تهیه روانهٔ بازار موسیقی شد. او توانست با آهنگ «تهران» در این آلبوم به اوج محبوبیت وشهرت برسد.
    صدای و سبک او را با صدا و سبک ابی مربوط دانسته‌اند. در ضمن او از این محبوبیت در جهت فعالیت برای کار خود استفاده میکند.

آلبوم های امیر کریمی

آلبوم غریبه، 10 آهنگ، سال 1378... آلبوم فوتبالیست ها، 2 آهنگ، سال 1378.... آلبوم تا همیشه، 8 آهنگ، اسفند ماه 1379.... آلبوم جوونی، 9 آهنگ، آذر ماه 1383.

آلبوم های مشترک امیر کریمی

آلبوم ستارگان عشق 1 آهنگ... آلبوم حضرت امیر المومنان علی (ع) 2 آهنگ... آلبوم حقیقت دارد، 2 آهنگ... آلبوم گلایه، 2 آهنگ.

فعالیت ها

امیر کریمی خواننده و موزیسین پاپ پس از دو کاری که اخیرا به سفارش یونسکو برای سازمان جنگل‌ها به نام ده و کاری به سفارش ستاد مشترک نیروهای مسلح انجام داده‌اند در حال حاضر به ضبط آلبوم‌های جدید خود مشغولند.
    امیر کریمی 16 قطعه با شاعری سعید امیر اصلانی، یغما گلرویی، علی احمدی، اسد وجودی و تنظیم و آهنگسازی سعید امیر اصلانی علی ثابت و مهدی فردی در حال آماده سازی دارند. ملودی اکثر این آهنگ‌ها از خود امیر کریمی است که قرار است تا یکی از این آلبوم‌ها در سال 85 منتشر شود.
    در کارهای که به سفارش سازمان‌های مختلف انجام داده‌اند قرار است که به زودی این کارها از شبکه بین‌المللی جام‌جم و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شود.« به نقل از خبرگزاری آفتاب »

مصاحبه ایسکانیوز با امیر کریمی در مورد وضعیت موسیقی پاپ ایران
    Admin
    مذیریت سایت
    مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 11:12 am

معرفی افشین

افشین متولد ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۵۷ در شهر بابل خواننده ایرانی مقیم آلمان است.

آلبوم ها
  • بوی بارون
  • ستاره
  • آس و پاس
  • ماچ

افشین

حالا يک زندگی نامه از افشين:

افشين متولد ۱۸ ارديبهشت سال ۱۳۵۷ .

محل تولدش بابله و از هفت سالگی به همراه خانواده اش در تهران زندگی کرده.

۱۰ ساله بود که گيتار دستش گرفت ( به تشويق شوهر خاله اش، کيا ) و شعر گفت و آهنگ ساخت.

سال ۱۳۷۴ با خانواده اش به آلمان ( شهر مانهايم ) مهاجرت کرد و موسيقی رو جدی تر ادامه داد، چرا که ديگه مثل ايران محدوديتی برای پيشرفتش نبود.

نيتجه اين شد که در سال ۱۳۷۸ با شرکت پارس ويديو قرارداد امضا کرد و آلبوم " بوی بارون " به بازار اومد.

دومين آلبوم افشين، " ستاره " سال ۱۳۸۱ بوسيله شرکت ترانه بيرون آمد. اين اولين کاری بود که با K.O.‏ يعنی همون تهيه کننده اش در آلمان، ساخت.

آلبومی که بيشتر از همه صدا کرد، آلبوم " آس و پاس " افشين بود که يکسال پيش (۱۳۸۳) بيرون آمد و شهرت افشين رو جهانی کرد.

" آس و پاس " مخلوطی از موسيقی رقصی، هيپ هاپ و ريتمهای ايرانی و رپ آلمانی بود؛ کاری به معنای واقعی کلمه جذاب و متفاوت با اونچه که در بازار موسيقی ايرانی وجود داشت.
    Admin
    مذیریت سایت
    مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 11:12 am

معرفی ابی
    ابراهیم حامدی متخلص به ابی، متولد ۲۹ خرداد ۱۳۲۸ در تهران، از خوانندگان موسیقی پاپ ایران است. رسانه‌هاي جهان به او عنوان آقای صدا و حنجره طلایی داده‌اند. اولین ترانهٔ او ترانه‌ای بود با نام عطش که برای فیلمی به همین عنوان ساخته شده بود. ابی جوایز مختلف جهانی را برده است از جمله شکست ابراهیم تاتلیس خواننده قرن ترکیه در سال 1354 در کشورش با آهنگ شکار. اما مهمترین جایزه جهانی ابی آقای صدا شدن در جهان در سال 1993 در سالن بزرگ استرالیا با آهنگ معروف خلیج فارس بود که لقب Master Of Voice را کسب کرد. او از پر طرفدارترین خواننده های تاریخ ایران به شمار میرود که بزرگترین سالنهای کنسرت از جمله اسکار و نوبل کنسرت داده است و پای ایرانیها را به این سالنها باز کرده است.

آلبوم‌های پیش از انقلاب

• تپش
    • نازی نازکن
    • شب زده
    • کوه یخ

آلبوم‌های پس از انقلاب

• با تو
    • غريبه
    • خليج
    • ستارهٔ دنباله دار
    • معلم بد
    • اتل متل
    • ستاره‌های سربی
    • عطر تو
    • پير
    • تاج ترانه
    • طلوع کن
    • شب نيلوفری
    • حسرت پرواز
    Admin
    مذیریت سایت
    مذیریت سایت

پست من طرف Admin في 6/5/2008, 11:13 am

معرفی علیرضا افتخاری
    در سال ۱۳۳۵ در شهر اصفهان دیده به جهان گشود. از کودکی شروع به خواندن نمود و بیش از ۱۲ سال از سنش نمی‌گذشت که شاگرد جلال‌الدین تاج اصفهانی شد و ۱۳ سال شاگرد او بود.
    در سال ۱۳۵۷ در سن ۲۲ سالگی در آزمون باربد (که شامل سی لحن آوازی است) زیر نظر علی‌اکبر خان شهنازی، دکتر مهدی برکشلی، دکتر مهدی فروغ، دکتر داریوش صفوت و علی تجویدی، موفق به دریافت جایزه اول شد.
    علیرضا به شیوه‌های آوازخوانی تاج، ادیب خوانساری، دادبه و طاهر زاده مسلط است. در سال ۱۳۶۰ پس از فوت استاد تاج اصفهانی نزد استادان دیگری چون حسن کسایی، جلیل شهناز، دادبه، محمدرضا شجریان رفت و از آنان در زمینه گوشه‌ها و ردیف‌های آوازی کسب معلومات نمود.
    از سال ۱۳۵۷ همکاریش را با رادیو و از سال ۱۳۶۳ همکاریش را با تالار وحدت و مرکز حفظ و اشاعه موسیقی سنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز کرد.
    وی در جشنواره‌های فرهنگی و هنری در ایران و کشورهای آلمان، انگلستان، یونان، ژاپن «کنسرت جاده ابریشم» جشنواره سراسری موسیقی در تهران شرکت کرده و با استقبال گرمی روبرو شده است.
    وی به اشعار مولانا، باباطاهر، سعدی علاقه دارد، ولی ارادت خاصی به حافظ دارد.
    ضمناً ایشان در سالهای اخیر در شهرهای اصفهان و تهران به تدریس آواز نیز مشغول بوده اند. ولی به خاطر مشکلات زیاد کاری در صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد کلاسهای آموزشی ایشان برگزار نمی‌شود.
    علیـرضـا افتخاری و همسرش مهری افتخاری اصالتا بختیاری هستند و به همراه سه دخترشان الـهـام، مرجـانـه و آوا در اصفهان زندگی می‌‌کردند. به تازگی به تهران رفته و همکار ی خود را با موسسه فرهنگی تماشاگه راز آغاز کرده‌اند.

آثار

• کلیپ بر روی سریال «امیر کبیر»
    • فیلم سینمایی«چتری برای کارگردان»
    • برنامه نوروزی «نغمه بهاران» در سال ۷۹ با همکاری سهیل محمودی، داود یاسری، علیرضا شفعییان، از شبکه دو که به بداهه خوانی اشعار حافظ همراه با همنوازی سنتور و تنبک قسمتی از این برنامه بود.
    • همکاری با برنامه «ضیافت» در رمضان ۸۰ و ۸۱ از شبکه دو که به حافظ خوانی و اجرای قطعاتی مختلف آوازی پرداخته
    • برنامه «کاروان شعر و موسیقی» در سال ۸۱
    • برنامه‌های «کاروان» از شبکه دو
    • «گل پونه ها» از شبکه یک در نوروز ۸۲
    • همکاری با شبکه استانی تهران در برنامه«شبانه»
    • اجرای تصویری بسیاری از تصنیف‌ها
    مشهورترین آلبوم ها: آتش دل-یاداستاد-نیلوفرانه1-نیلوفرانه2-شب عاشقان-غم زمانه-صیاد-خاطرات جوانی-نسیما-بردی ازیادم-به دنبال1-به دنبال دل2-تو می آیی-سفر-ماه خراسان- راز گشا-آوای عشق-افسانه وبسیاری آثار فاخر دیگر که مجموعا بیش از 45 آلبوم است. اولین آلبوم استاد: آتش دل(1362)به یاد استاد تاج.
    Admin
    مذیریت سایت
    مذیریت سایت

پست من طرف محتوى إعلاني

محتوى إعلاني

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية